STV robí z majstrovstiev sveta v hokeji tragikomédiu

Jednou z reklám pri súčasných majstrovstvách sveta v hokeji v Slovenskej televízii je: „Tieto prenosy môžete sledovať vďaka tomu, že platíte koncesionárske poplatky.“ Inými slovami: „Ďakujeme všetkým, ktorí nám za túto úroveň prenosov ešte platia, lebo sami na seba nezarobíme ani cent.“ V ponuke je neuveriteľne nízka úroveň rutinérskych komentátorov a reportérov, podčiarknutá nemožným analytikom Tóthom. Situáciu ako tak zachraňujú experti Pukalovič s Pardavým, Lintner si urobil z vysielania vlastnú šou.

Česká televízia sa vníma ako nedostihnuteľný partner Slovenskej televízie. Musí to byť veľmi frustrujúce. No namiesto toho, aby sa STV pokúsila západným susedom približovať, každoročná ponuka úrovne prenosov tento rozdiel čoraz viac prehlbuje.Premotivovaný Gašpar, stuhnutý Hudok, Mažec ako pod narkózou, Niňaj už niekoľko rokov v televízii nemá čo robiť. Toto majú byť v súčasnosti najlepší hokejoví komentátori? Týmto ľudom najviac verí šéf oddelenia športu Merčiak? To celej redakcii stačí takáto úroveň vysielania? Kompetentní nevedia nájsť niekoho fundovanejšieho a spôsobilejšieho ako je analytik Tóth, ktorý vyberá nepodstatné herné situácie, zvláštne gestikuluje a nejasne sa vyjadruje? Jednému z reportérov sa na vrcholnom hokejovom turnaji podarí okrem iných takýto prešľap: “Pri mikrofóne máme Jana Klepiša, tak Jan… – Ja som Jakub. Aha, tak ešte raz. Pri mikrofóne Jakub Klepiš.“ A hokejový expert Lintner si myslí, že jeho pravidelné humorné vsuvky ľudí zaujímajú?

O porovnaní s ČT je zbytočne rozprávať: vždy výborne pripravení a odborne na vysokej úrovni komentátori vtiahnu do deja každého. Lenže to si okrem iného vyžaduje veľa práce, ktorú od ľudí v STV zrejme nikto nevyžaduje. Preto v Slovenskej televízii by mala zaznieť nová reklama: „Nevieme to robiť odborne, skúsili sme začať žartovať. Tento šampionát len nedávno začatý už dotiahneme v tomto režime.“ A o rok znova to isté. A ľudí na Slovensku, ktorí si predplatia kanál ČT Sport bude pribúdať.

Pridaj komentár